PhDr. Ludmila Trapková (*1949) vystudovala Fakultu tělesné výchovy a sportu (obor tělesná výchova-matematika) a později též Filozofickou fakultu UK (jednooborovou psychologii). Pracuje jako klinická psycholožka a psychoterapeutka v Praze a v Liberci. Je členku výboru Společnosti psychosomatické medicíny ČLS. Vyučuje rodinnou terapii v Institutu rodinné terapie a psychosomatické medicíny(www.lirtaps.cz) a je supervizorkou rodinné terapie. Spolu s MUDr. V. Chválou napsali knihu Rodinná terapie psychosomatických poruch (Rodina jako sociální děloha) (Portál, Praha 2004, nové vydání 2017) a Rodinná terapie a teorie jin-jangu (Portál, Praha 2008, 2016).

MUDr. Vladislav Chvála (*1952) vystudoval Fakultu všeobecného lékařství UK v Hradci Králové. Pracoval jako porodník a gynekolog, nyní působí jako sexuolog a rodinný terapeut ve Středisku komplexní terapie psychosomatických poruch v Liberci (www.sktlib.cz ), kde je vedoucím lékařem. V současnosti vede Společnost psychosomatické medicíny ČLS. Vyučuje rodinnou terapii a je supervizorem v Institutu rodinné terapie a psychosomatické medicíny (www.lirtaps.cz). Spolu s L. Trapkovou napsali knihu Rodinná terapie a teorie jin-jangu (Portál, Praha 2008, 2016) a Rodinná terapie psychosomatických poruch (Rodina jako sociální děloha) (Portál, Praha 2004, nové vydání 2017).  Vyšehrad vydal společný rozhovor obou autorů s Pavlou Louckou Žena a muž v rodině.

Kde nás můžete vidět a slyšet?

Už dříve jsme natočili Rozhovory ve třech. Pedagog Marek Herman je pozorný posluchač, který se moc dobře ptá. Je zvědavý na naši práci s rodinami. Proč říkáme rodině sociální děloha, a dospívání sociální porod? My mu to rádi vyložíme. A Vám taky. Máme čas na důležité věci. A Vy? Odkaz na YouTube kanál je tady.

Rozhovory ve třech 1-7.díl najdete také zde:

Knihy